آغاز طرح تخفیف عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی در یاسوج

معاون شهردار یاسوج گفت: طرح تخفیف عوارض پروانه‌های ساختمانی مسکونی و تجاری همزمان با دهه مبارک فجر در یاسوج آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد.

به گزارش بویر نیوز، سید ذبیح الله رمضانی در تشریح طرح‌های تخفیف عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی شهرداری یاسوج اظهار داشت: طرح تخفیف عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی از سوی شهرداری یاسوج پیشنهاد شده و به تصویب شورای اسلامی شهر یاسوج رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این تخفیف به استناد ماده 23 عوارض و بهای خدمات سال 1395 پروانه‌های مسکونی و تجاری انجام می‌شود عنوان کرد: بر این اساس پروانه‌های صرفا مسکونی و تفکیک عرصه و اعیان مشمول 30 درصد تخفیف است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یاسوج با بیان اینکه برای پروانه‌های تجاری، رفاهی، آموزشی و بهداشتی 20 درصد تخفیف اختصاص می‌یابد افزود: همچنین پروانه‌های تجاری و مسکونی 25 درصد تخفیف عوارض شهرداری اعمال می‌شود.

وی تصریح کرد: جرائم ساختمانی کمیسیون ماده 100، هزینه‌های نقل و انتقال وسهم شهرداری تخفیف تعلق نمی‌گیرد ادامه داد: پرونده‌هایی که در سنوات و مراحل قبل صدور و یا تمدید مشمول این تعرفه شده‌اند به آن‌ها 100 درصد عوارض تعرفه تعلق گرفته ولی اصلاحیه شامل تخفیف مجدد می‌شود.

رمضانی اظهار داشت: عوارض ساختمانی محاسبه شده در این مدت زمانی باید پرداخت شود و در غیر صورت عوارض اعلام شده برابر این تعرفه از درجه اعتبار ساقط و عوارض به نرخ روز به صورت 100 درصدی محاسبه می‌شود.

رمضانیبا تاکید بر اینکه هر پرونده ساختمانی تنها یک بار مشمول عوارض می‌شود افزود: چنانچه مالکان قصد تخریب و نوسازی ملک خود را داشته باشند پروانه جدید مشمول این تعرفه خواهد شد. با این حال مالکان که قصد اخذ پروانه ساختمانی دارند هرچه زودتر به شهرداری مراجعه تا بتوانند در زمان تعیین شده مشمول تخفیف شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.