ادعای عجیب الله کرم درباره رابطه “غیر اخلاقی” یک زن با ۵ “وزیر” ؟!/ شکایت ۱۰ نماینده از دادستان مشهد/ آخوندی با گریه قصور خود را لاپوشانی نکند/ تعطیل نکردن سه شنبه بی تدبیری دولت بود

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.
علی مطهری مسئول پیگیری پرونده صادقی شد
بهرام پارسایی با اشاره به نشست صبح امروز هیات رییسه فراکسیون امید که به‌ منظور بررسی دو موضوع شکایت دادستانی تهران از محمود صادقی و همچنین حادثه تصادم دو قطار مسافربری برگزار شد، اعلام کرد: در ابتدای جلسه بحث درخصوص تلاش ماموران برای جلب شبانه محمود صادقی در دستورکار قرار گرفت و اعضای فراکسیون نظرات خود را در این رابطه مطرح کردند.او با تاکید بر لزوم رعایت قانون درخصوص شکایت‌های احتمالی از نمایندگان مجلس، خاطرنشان کرد: با توجه به تصویب قانون نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و تایید این قانون از سوی شورای نگهبان، انتظار می‌رود که مفاد این قانون محور اقدام مسئولان قضایی قرار گیرد و این درحالی است که ماده ۹ این قانون در مورد روند پیگیری قضایی شکایت از نمایندگان مجلس ازطریق هیات نظارت بر رفتار نمایندگان صراحت دارد.سخنگوی فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: همچنین در این جلسه مقرر شد علی مطهری مسئولیت پیگیری موضوع شکایت دادستانی تهران از آقای صادقی را از طریق رایزنی با رییس مجلس برعهده بگیرد.این مطلب در ایلنا منتشر شده است.
ادعای رابطه “غیر اخلاقی” یک زن با ۵ “وزیر” ؟!
به گزارش پایگاه خبری شهدای ایران؛ حسین الله کرم دبیر کل حزب الله تهران در صفحه رسمی خود در اینستاگرام مدعی ارتباط یک زن با ۵ وزیر کابینه روحانی شد.الله کرم از زنی به نام آ.چ نام برده است که منجر به استعفای یک وزیر شده است. جسین الله کرم مدعی شده است که همین زن که نفوذی و جاسوس است هم زمان با ۴ وزیر دیگر کابینه هم ارتباط داشته است.
بررسی ۱۷ پرونده در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان
عضو هیات نظات بر رفتار نمایندگان مجلس، از بررسی ۱۷ پرونده مربوط به شکایت از نمایندگان سابق و فعلی در این هیات خبر داد.محمدجواد جمالی نوبندگانی عضو هیات نظات بر رفتار نمایندگان در گفتگو با مهر، درباره ماجرای جلب محمود صادقی نماینده مردم تهران از سوی دادستانی تهران و حواشی پیش آمده بدلیل مقاومت وی، اظهار داشت: این موضوع و حواشی آن در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس شورای سالامی بررسی خواهد شد.وی درباره زمان تشکیل جلسه این هیات گفت: با توجه به اینکه این هفته مجلس تعطیل است و اعضای هیات نیز مانند سایر نمایندگان در حوزه های انتخابیه خود حضور دارند، بعید است که این هفته جلسه تشکیل شود و احتمالا تشکیل جلسه به اوایل هفته بعد موکول میشود.
مالیات میلیاردی برای افرادی با موجودی ۲ میلیون تومان!
بیگلری با اشاره به سوءاستفاده افراد سودجو از کارت بازرگانی برخی از مرزنشینان و تحمیل مالیات میلیاردی به آنها گفت: سازمان مالیاتی کشور قول داده بود این مسئله را پیگیری کند تا مرزنشینان که از افراد ضعیف هستند گرفتار نشوند ولی تاکنون هیچ اقدامی دراین زمینه انجام نشده است.محسن بیگلری درگفت و گو با میزان با بیان اینکه بسیاری از افراد مرزنشین در منطقه بانه و سقز گرفتار سودجویانی شده اند که با فریب آنها مالیات میلیاردی بردوش آنها گذاشته اند و فرار کرده اند، گفت: برخی ازاین مرزنشینان افرادی هستند که حتی برای رهن خانه درشهرستان با مشکل مواجه هستند و برای تامین هزینه های زندگیشان نیز دشواری دارند.دبیر کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: متاسفانه از کارت بازرگانی این افراد که کل سرمایه زندگیشان بیش از دومیلیون تومان هم نمی شود سوءاستفاده شده و الان برای آنها مالیات میلیاردی رقم خورده است.نماینده مردم سقز و بانه با یادآوری اینکه با رئیس سازمان مالیاتی دراین مورد صحبت کرده ایم، گفت: باید افرادی که بانی این موضوع بوده اند را پیدا کرد و میلیاردها پولی که از مملکت برده اند را به بیت المال بازگرداند.
شکایت ۱۰ نماینده از دادستان مشهد
بهرام پارسایی با اشاره به ورود کمیسیون اصل نود مجلس به‌منظور بررسی ماجرای لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد، اعلام کرد: در پی لغو سخنرانی نایب رییس مجلس در مشهد، شکایتی درباره نحوه عملکرد دادستان مشهد با ۱۰ امضاء تقدیم هیات رییسه کمیسیون اصل نود شده است.او با بیان این‌که کمیسیون اصل نود، نقطه‌قوت نظارتی مجلس بر قوای سه‌گانه است، گفت: باتوجه به این‌که این شکایت یک روز پیش از تعطیلی مجلس به کمیسیون ارائه شد، شکایت صرفاً ازسوی هیات رییسه کمیسیون اعلام وصول شد و ادامه روند پیگیری این شکایت به هفته آینده و پس از تعطیلات مجلس موکول شد.این مطلب در ایلنا منتشر شده است.
آخوندی با گریه قصور خود را لاپوشانی نکند
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت:‌ وزیر راه باید پاسخگوی خون کشته‌شدگان حادثه ریلی اخیر باشد و با گریه قصور خود را لاپوشانی نکند.ولی داداشی در واکنش به استعفای مدیرعامل شرکت راه‌آهن ایران اظهار کرد: وی از مقصران اصلی حادثه قطارهای مسافربری در سمنان است و باید محاکمه شود و در مجلس شورای اسلامی پاسخگو باشد.وی در مورد اظهارات وزیر راه و شهرسازی در رسانه ملی با اشک و اندوه تصریح کرد: دیدیم که آخوندی، وزیر راه و شهرسازی بابت حادثه قطارهای مسافری در سمنان برابر مردم گریه کرد.داداشی تأکید کرد: وزیر راه اشک نریزد و با گریه کردن قصور خود را در بحث حادثه قطار در سمنان لاپوشانی نکند.عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزیر راه در مورد حادثه قطار در سمنان باید به ملت ایران پاسخ دهد، تصریح کرد: وزیر راه و شهرسازی باید پاسخگوی خون کشته‌شدگان باشد.داداشی با بیان اینکه ما برای گریه کردن در کشور آدم زیاد داریم، اضافه کرد: خیلی‌ها هستند که از فقرا که نان برای خوردن ندارند و در حال گریه هستند و خانواده حادثه‌دیده در فاجعه قطار در سمنان باید گریه کنند؛ نه وزیر راه که در تلویزیون می‌آید و گریه می‌کند.این مطلب در فارس منتشر شده است.
معرفی عوامل شوخی بی جا با دانش آموز اصفهانی

علیرضا مهدی در گفت و گو با میزان در مورد انتشار فیلم یک دانش آموز اصفهانی توسط مسئولان مدرسه و تهدید وی به اخراج از سوی بازرس آموزش و پرورش گفت: دانش آموز ۸ ساله در مدرسه سیف اصفهان درس می خواند و این فیلم چندی قبل توسط مدیران و معلمان از وی ضبط شده است. وی در ادامه گفت:نتایج کمیته تحقیق در مورد این بی تدبیری و مزاح بی جای معلمان تا پنج شنبه هفته جاری مشخص و با عوامل شوخی با دانش آموز اصفهانی برخورد خواهد شد.به گفته مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان اصفهان، مسئولان آموزش و پرورش استان از دانش اموز و خانواده او دلجویی کرده و این اقدام نیز محکوم شده است.

تعطیل نکردن سه شنبه بی تدبیری دولت بود

پرویز سروری در صحن علنی شورای شهر تهران با تشکر از راهپیمایی عظیم مردمی که در روز اربعین عظمت جهان اسلام و جهان تشییع را به دنیا نشان داد، افزود: این راهپیمایی میلیونی نشان داد که چطور به رغم همه تهدیدها و ارعاب ها همدلی شکل می گیرد. رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر تهران با اشاره به آلودگی هوا در روزهای اخیر، گفت: تعطیل کردن بین التعطیلین می توانست مانع تعطیلی اجباری در هفته های آینده شود. وی اضافه کرد: اگر دولت امروز (سه شنبه)را که بین التعطیلین بود تعطیل می کرد مردم ۵ روز فرصت داشتند که از تهران خارج شوند و هوا بار دیگر پاکیزه شود اما اکنون قطعا شاهد آلودگی هوا در هفته آینده خواهیم بود که در آن صورت دولت مجبور می شود روزهای غیرتعطیل را تعطیل کند، این نشان دهنده بی تدبیری است. مهر این خبر را منتشر کرده است.

افشاگری خداداد عزیزی از پشت پرده نقش جادوگران در فوتبال

در بخشی از مصاحبه شب گذشته عادل فردوسی پور با خداداد عزیزی، مجری برنامه نود از این چهره فوتبالی درباره وجود جادو و جنبل در فوتبال سوال پرسید که خداداد گفت: «صد در صد در فوتبال جادو و جنبل داریم. من خودم دیده‌ام. یک مدیری را به چشم خودم دیدم. اعتقاد داشت که در ارتباط است. آمد یک تیمی را گرفت. بازی که داشتند، می‌گفت آن تیم کدام بازیکنشان خطرناک است؟ مثلا می‌گفتم عادل فردوسی‌پور. بعد می‌گفت عادل فردوسی‌پور، فوت می‌کرد توی پلاستیک و در پلاستیک را می‌بست. ۴ تا بازی را با همین روش بردند. یک بازی را خوردند به تیمی که آن‌ها هم دنبال جادو بودند.»او ادامه داد: اعتقادات این‌ها بر این است که ادرار، سحر را باطل می‌کند. در یک سری بطری ادرار کردند و ریختند دور زمین. دو تا هم گل زدند و رفتند! یعنی جادوگر ادرار بر جادوگر فوتی غلبه کرد!خداداد گفت: جادوگرانی داشتیم که به مربی تعویض می‌دادند. این کار را هم انجام می‌دادند که بازیکن را راس دقیقه بیرون می‌کشیدند. بازیکنانی هستند که شهادت بدهند راس همان دقیقه می‌آمدند بیرون. ربطی هم نداشت که خوب بازی کرده اند یا بد.

سوتی خنده دار دختر ترامپ

ایوانکا ترامپ در توییتر پیامی منتشر کرد و تولد یک سالگی پسرش را تبریک گفت. اما در این پیام یک اشتباه محاسباتی وجود داشت که واکنش کاربران در شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت. دختر ترامپ در پیام توییتری خود نوشت:”باورم نمی‌شه امروز تئودور ۸ ماهه می‌شه! تولدت مبارک عروسک من!”. همین پیام و اشتباه محاسباتی او در شمارش ماه‌ها باعث شد کاربران بلافاصله در توییتر پاسخ او را بدهند و به اصطلاح او را دست بیاندازند.هشت ماه، سالگرد تولد نیست.

تحلیل دریابان شمخانی از سیاست نفتی ترامپ

شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی می‌گوید: من فکر می‌کنم بیش از موضوع برجام، سیاست نفتی ترامپ ممکن است تأثیراتی در پی داشته باشد. سیاست او گشادگی عرضه نفت و از بین‌ بردن محدودیت‌های مربوط به تولید و صادرات نفت از خاک آمریکاست. این سیاست به‌طور قطع می‌تواند روی بازار نفت مؤثر باشد و روند شکننده فعلی بازار نفت را دچار اختلال کند که البته این نمی‌تواند درازمدت باشد.

واکنش نیروی دریایی سپاه به ادعای آمریکا

یک مقام آگاه در نیروی دریایی سپاه در واکنش به ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر هدف گیری شناور سپاه در تنگه هرمز به سمت یک فروند بالگرد نیروی دریایی آمریکا گفت: جوسازی ممنوع؛ مشکل حضور غیرضروری و غیرحرفه‌ای شما است.

انتقاد معاون وزیر ارشاد از چهره طالبانی شهر مشهد
سید عباس صالحی با انتشار توییتی از برخی محدودیت ها در مشهد انتقاد کرد. معاون فرهنگی وزیر ارشاد در صفحه‌ی شخصی خود در توییتر نوشت: تصویرسازی “طالبانی” ازشهر امام مهربانی ،غم انگیزتر ازشهادت اوست.
توییت پر بحث حداد عادل
غلامعلی حداد عادل که چند روز پیش در حساب توییترش  خطاب به محمود صادقی نوشته بود: به رییس قوه قضاییه در مورد حسابی که بیش ازبیست سال و بطور قانونی وجود دارد تهمت دزدی نزنیم و دربرابر آن همگی سکوت نکنیم.
امروز در تکمیل این توییت نوشت: برای روشن شدن فرق بین تهمت و سوال:
اگرکسی از کسی بپرسد،آیااین صحت دارد که شمافرزندنامشروع پدرومادر خودهستید؟
به نظرشمااین سوال است یا تهمت؟
چهره‌های اصولگرا رای آور نیستند
محمد سالاری،  با بیان اینکه با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌ها اختلافات احزاب اصول گرا نمود بیشتری یافته گفت: این تشکیک در وحدت بین اصول گرایان از چندین مورد ناشی می‌شود از جمله نبود چهره سر‌شناس و رای آور و سهم خواهی برخی از گروه‌های اصول گرا و همچنین عدم وجود شخصیتی کاریزما که این احزاب به دور او اجماع داشته باشند. ‌قائم مقام دبیرکل حزب همبستگی با بیان اینکه یکی از مشکلات بزرگ اصول گرایان نداشتن چهره شاخص در بین خودشان است، گفت: متاسفانه نبود چهره درجه یک در این جریان همیشه مشکل ساز بوده و برای همین بوده که شاید اصول گرایان ترجیح می‌داده‌اند که با تعداد بیشتر و حضور مدیران رده دوم و سوم خود در انتخابات حاضر شوند تا شانس رای را به نفع سبد اصول گرایی بالا ببرند.ایلنا این خبر را منتشر کرد.
صادقی: پزشکیان مانع رفتنم به دادسرا شد
محمود صادقی در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم دارید در روزهای آینده به دادسرا مراجعه کنید یا خیر اظهار داشت:  با آقای پزشکیان که عضو و رئیس هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان است صحبت کردم و گفتم درست است که مجلس تعطیل است اما شما به عنوان رئیس هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان هر تصمیم بگیرید من مطابق آن عمل میکنم. ایشان (پزشکیان) گفت که این درست نیست و چه ضرورت وفوریتی دارد که اینطوری می‌کنند؟ و اعلام کردند که نباید این کار(رفتن به دادسرا) را بکنید هر تصمیم شما بگیرید من به آن عمل می‌کنم و ایشان بنده را منع کردند که به دادسرا مراجعه کنم و باید در هیئت بررسی شود و ما موضوع را به شما می‌گوییم، چون به هر حال شخص بنده که تنها مطرح نیستم و جایگاه حقوقی بنده هم مطرح است، حتی اگر همین امروز هم حکم را به من ابلاغ کنند قطعا به دادسرا مراجعه می‌کنم، اما بحث این است که اساسا احضاریه‌ای به بنده ابلاغ نشده، اما مطمئنا همه حقوقدان‌ها هم این حرف من را تایید می‌کنند که جلب پیش از احضاریه با اصل قانون مغایرات دارد.تسنیم این خبر را منتشر کرد.
میراث فرهنگی ایران در تانزانیا مرمت می‌شود 
سفیر جمهوری اسلامی ایران در تانزانیا در دیدار با رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری خواستار مرمت میراث فرهنگی ایران در تانزانیا شد. «موسی فرهنگ» در دیدار با سید محمد بهشتی گفت: ارتباط فرهنگ دو کشور در قرن دهم میلادی و هنگام حضور یک ایرانی به نام «علی بن حسین شیرازی» در زنگ‌بار شروع شده است. او با اشاره به آثار و ابنیه فراوان ساخته شده توسط این ایرانی در تانزانیا افزود: در سال‌های گذشته دو طرح شامل شناسنامه‌دار کردن میراث فرهنگی ایران در تانزانیا و امکان مرمت تعدادی از این ابنیه توسط وزارت امور خارجه ارائه شده است. «فرهنگ» خواستار همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در این زمینه شد و در همین حال آمادگی وزارت امور خارجه برای هرگونه همکاری را مورد تاکید قرار داد. روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری این خبر را منتشر کرده.
احمدی‌نژاد هم از شمارش معکوس نابودی آمریکا گفت
جمعی از فارغ التحصیلان و دانشجویان کشمیر پس از شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی و بازگشت از زیارت عتبات عالیات ، امروز در تهران با دکتر احمدی نژاد دیدار و گفت و گو کردند. دکتر احمدی نژاد در بخشی از سخنانش به حاضرین بشارت داد که جهان در آستانه تحولات بسیار بزرگی در جهت تحقق آرمانهای الهی قرار دارد و استعمار کهنه انگلیس که مدتهاست در آمریکا ظهور و بروز عینی یافته و صهیونیسم بین المللی نیز در پشت آن قرار دارد، به زودی فروخواهد پاشید. وی به بحران اقتصادی آمریکا در نتیجه بدهی سنگین ۴۰ هزار میلیارد دلاری این کشور اشاره کرد و گفت: دولت آمریکا عملا یک دولت ورشکسته است اما تلاش می کند تا در سایه حاکمیت جهانی دلار و برون سپاری بحران ها از طریق ایجاد اختلاف و درگیری بین ملت ها بر این وضعیت بحرانی سرپوش بگذارد. این در حالی است که امپراتوری دلار نیز در سراشیبی سقوط قرارگرفته است و نشانه های فراوانی وجود دارد که بر شروع شمارش معکوس نابودی امپراتوری جهانی آمریکا دلالت می کند. دولت بهار این خبر را منتشر کرد.
بازداشت مدیر روابط عمومی یکی از ادارات به دلیل ” مشارکت در کمپین یک محکوم فتنه”
دادستان عمومی و انقلاب قزوین از بازداشت مدیر روابط عمومی یکی از ادارات دولتی قزوین به اتهام دعوت و حمایت از فتنه‌گران در فضای مجازی خبر داد. حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی ضمن اعلام خبر بازداشت یکی از مدیران ادارات دولتی قزوین اظهار داشت: این مدیر چندی پیش با دعوت عموم کاربران فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به حمایت یکی از فتنه‌گران بازداشت شد. وی افزود: این فرد در فضای مجازی با دعوت کاربران به پیوستن کمپینی با عنوان «حامیان یکی از فتنه‌گران در شبکه‌های اجتماعی» اقدام به این عمل کرده بود. دادستان عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: در پی این ماجرا تعداد بی‌شماری از اهالی رسانه و عموم مردم نسبت به اقدام صورت گرفته و دعوت به حمایت از فتنه‌گران توسط مدیر روابط عمومی یکی از دستگاه‌های دولتی در قزوین واکنش نشان دادند که نسبت به بازداشت این فرد اقدام شد. فارس این خبر را منتشر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.