افزایش دمای هوا در هفته آینده

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هوا شناسی با بیان اینکه طی روزهای پایانی این هفته و هفته آینده پایداری هوا در غالب نقاط کشور ادامه خواهد یافت گفت: دمای هوا بطور نسبی تا اواسط هفته آتی افزایش خواهد داشت، بطوریکه انتظار می رود بیشینه دمای هوای تهران طی یکشنبه تا سه شنبه هفته آتی به حدود ۳۶ درجه سلسیوس برسد.

به گزارش ایسنا، احد وظیفه گفت: با توجه به پایداری جو، ابرناکی قابل توجهی به استثناء برخی نقاط در البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس در جنوب کشور، در غالب نقاط کشور نخواهیم داشت و تابش آفتاب مهمترین پدیده جوی خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز بعد از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات مرکزی البرز در شمال استان تهران و جنوب مازندران افزایش موقت ابر و احتمال بارش پراکنده پیش بینی می شود و همچنین در ارتفاعات زاگرس در جنوب استان فارس و شمال بوشهر در ساعات بعد از ظهر با افزایش موقت ابر همراه خواهد بود.

وظیفه با بیان اینکه در شمال سیستان و بلوچستان در منطقه زابل وزش بادهای ۱۲۰ روزه تداوم خواهد داشت گفت: انتظار نمی رود گردوخاک قابل توجهی را ایجاد نماید و با ملایم بودن وزش باد، سطح دریا در سواحل شمالی و جنوبی کشور نسبتا آرام پیش بینی می‌شود و موج قابل توجهی وجود نخواهد داشت.

وی همچنین درباره وضعیت آسمان تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران صاف تا کمی ابری و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود و بیشینه دمای تهران طی این دو روز ۳۳ و ۳۵ درجه و کمینه دمای آن ۲۳ و ۲۴ درجه سانتی گراد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.