امام جمعه یاسوج: مدیران ناتوان کنار بروند

امام جمعه یاسوج گفت: مدیران ناتوان از مسئولیت خود کنار بروند تا افرادی توانمند جایگزن آنان شده و بتوانند گرهی از مشکلات مردم باز کنند.

به گزارش بویرنیوز،  آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یاسوج اظهار داشت: فردی که مسئولیتی را قبول می‌کند باید امین باشد زیرا در این صورت خیانت نمی‌کند و از بیت‌المال حفاظت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه تعهد و تحصص دو ویژگی بارز یک مدیر است عنوان کرد: مدیر باید هم امین باشد و هم تخصص کاری که به وی واگذار شده داشته باشد زیرا در غیر این صورت به دلیل عدم اگاهی در جامعه مشکلاتی ایجاد می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه کار را باید به کاردان سپرد افزود: برخی فقط در صحبت کردن حرف ندارند ولی هنگام عمل خبری نیست و معلوم می‌شود نتیجه کارز همان حرفه‌ا قبلی بوده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه در انتخاب مدیران باید به تعهد و تخصص فرد توجه ویژه شود گفت: مدیرانی که نحوه انتخابشان بر اساس رابطه بوده و ضابطه هیچ نقشی نداشته، جز توسعه نیافتگی و ضرر به مردم نتیجه‌ای ندارد.

حسینی تصریح کرد: ضروری است مدیران ناتوان از مسئولیت خود کنار بروند تا افرادی توانمند جایگزن آنان شده و بتوانند گرهی از مشکلات مردم باز کنند.

وی با اشاره به ۵ آذر سالروز تشکیل بسیج بیان کرد: امروز تفکر بسیجی با توجه به توطئه‌های دشمن امروز بسیج و تفکر بسیجی سد محکمی در مقابل نفوذ دشمنان انقلاب و نظام اسلامی بوده و در ترویج فرهنگ‌های مختلف از جمله فرهنگ عاشورا نقش ویژ داشته است.

حسینی با تاکید بر اینکه بسیج هیچ مرزی اعم از جغرافیایی، نژادی ، سنی و ….ندارد گفت: همان طور که امام امت فرمودند بسیج لشکر مخلص خداست و امروز این شجره طیبه به خاری در چشم دشمنان اسلام و انقلاب تبدیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه تقویت روحیه ایثار و از خودگذشتگی و مقاومت در جامعه یکی از رسالت‌های کلیدی بسیج است اظهار داشت: در طول سال‌های پس از تشکیل این جنبش مردمی بخ خوبی توانستند با الگو گیری از غدیر از خون بهای شهیدان که همان حفظ انقلاب اسلامی بوده حفاظت و صیانت کنند.

خطیب جمعه یاسوج با اشاره به اینکه پرچم بسیج در برخی از کشورها از جمله عراق و افغانستان بالا است خاطرنشان کرد: امید دارم روزی این پرچم مقدس و بزرگ الهی در نیویورک و لندن نیز بالا برود.

حسینی با تشریح حسنات وقف در بخش‌های مختلف افزود: وقف یکی از بر‌ترین و مردمی‌ترین مصداق‌های نیکوکاری به مردم و هم‌نوعان بوده که از زمان پیامبر (ص) و ائمه معصومین به صورت عملی وجود داشته و بسیاری از گرفتاری‌های صحابه وفقرا از این طریق رفع می‎شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.