انتخاب اندروید ۱۰ بعنوان نام رسمی اندروید کیو

تاکنون گوگل از نام دسرها و شیرینی ها در نسخه های مختلف سیستم عامل محبوب اندروید استفاده کرده است. اما ظاهرا در نسخه بعدی اندروید که دارای نام رمز Q خواهد بود دیگر این اتفاق رخ نخواهد داد و اندروید ۱۰ نام رسمی این نسخه خواهد بود

بنابر گزارش جدید، ظاهرا دیگر گوگل از نام شیرینی و دسر ها در نسخه جدید اندروید با نام رمز Q استفاده نخواهد کرد و اندروید ۱۰، نام رسمی این نسخه از اندروید خواهد بود. در این نسخه، تغییراتی در لوگوی اندروید ایجاد خواهد شد. تغییراتی در لوگوی اندروید و ربات معروف آن اعمال شده است. رنگ این ربات در طول سالهای گذشته، سبز مایل به زرد و لیمویی بود اما ظاهرا جدید آن، سبز مایل به آبی می باشد. هدف گوگل از این تغییر، تنها زیبایی نبوده و کاربران دچار کوررنگی را هم در نظر گرفته است.

امکان مشاهده رنگ سبز قبلی برای افرادی که دارای این مشکل بینایی هستند، به خوبی وجود نداشت و رایج ترین نوع آن هم کور رنگی سبز-قرمز می باشد. اما افزوده شدن رنگ آبی، کمک به رویت بهتر ربات می کند. البته گوگل به همراه این رنگ سبز جدید (#۳ddc84)، رنگ های دیگری را هم برای جلوه های بصری استفاده خواهد کرد که از جمله آنها آبی (#۴۲۸۵f4)، سرمه‌ای (#۰۷۳۰۴۲)، نارنجی (#f86734)، زرد کمرنگ (#eff7cf) و آبی آسمانی می باشد.علاوه بر این تغییر اندکی در طراحی ربات هم ایجاد شده و انحنای بیشتری را دارا می باشد. ضمنا نشان واژه اندروید با تغییر فوت، گردتر شده تا همخوانی بیشتری با انحنای ربات داشته باشد.

اکنون بخشی از لوگوی اندروید را ربات تشکیل داده اشت. البته گوگل بقیه انجام ربات را در نظر نگرفته و تنها سر آن را حفظ کرده است.چشم ها و آنتن های ربات هم کمی جابجا شده اند تا چهره ربات را دوستانه تر کنند. این موارد در رابط کاربری اندروید هم مشاهده خواهد شد. کاربران بعد از عرضه عمومی اندروید ۱۰ در سال جاری میلادی میتوانند این تغییرات را در دستگاه خود رویت کنند.

نوشته انتخاب اندروید ۱۰ بعنوان نام رسمی اندروید کیو اولین بار در tech24 پدیدار شد.


لینک منبع

نوشته انتخاب اندروید ۱۰ بعنوان نام رسمی اندروید کیو اولین بار در کامپیوتر و اینترنت. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.