برگزاری اولین جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد در یاسوج

خبرگزاری فارس: برگزاری اولین جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد در یاسوج/ رونمایی از سه عنوان کتاب در دهه فجر

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد اسفند ماه در یاسوج برگزار می‌شود.

به گزارش بویر نیوز، محمد‌شریف اسلامی عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه هنر و هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد مدیون انقلاب اسلامی هستند، گفت: قبل از انقلاب هنرمندان ما به تعداد انگشتان دست هم نمی‌رسید اما به برکت انقلاب اسلامی هنرمندان قابلی در استان رشد کرده‌اند.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه سیاست و رسالت حوزه هنری تبیین و ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی که یک انقلاب فرهنگی است، گفت: علی‌رغم همه برکات انقلاب، حوزه فرهنگ استان با کمبود زیرساخت‌ها مواجه است.

این مسؤول در ادامه به پیوند هنر و مسجد اشاره کرد و افزود: برای اولین بار در استان جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد را کلید زدیم که تاکنون 15 اثر نمایشی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که این جشنواره نیمه اول اسفند با مشارکت دبیرخانه مساجد، اداره کل تبلیغات اسلامی، اوقاف و معاونت پرورشی آموزش و پرورش در یاسوج برگزار می‌شود.

وی به برنامه‌های حوزه هنری در دهه فجر اشاره کرد و گفت: 14 برنامه فرهنگی و هنری در این دهه برگزار می‌شود که برگزاری مسابقه نقاشی کودک و انقلاب، برگزاری کارگاه سینمایی دفاع مقدس، اهدا کتاب‌های حوزه ادبیات پایداری به کتابخانه‌های استان و رونمایی از سه عنوان کتاب با همکاری کنگره شهدای استان از جمله این برنامه‌ها است.

اسلامی تصریح کرد: نشست تخصصی شعر انقلاب، نقد و‌ بررسی نمایش نامه‌ها و برگزاری مراسم شب آواز لری با حضور خوانندگان بومی و خوانندگان ممسنی به منظور احیاء آوازه‌های اصیل لری برگزار می‌شود.

وی در ادامه به رویکرد حوزه هنری اشاره کرد و گفت: رویکرد ما به سمت تولید آثار هنری و پرورش هنرمندان است که تاکنون 332 اثر تولیدی در بخش‌های مختلف فیلم و کتاب، نمایش، نمایش نامه، هنرهای تجسمی در زمینه عکاسی، نقاشی، پوستر، خوشنویسی، کاریکاتور و موسیقی تولید شده است.

این مسوول با اشاره به تولید 14 اثر در حوزه موسیقی بیان کرد: برای مقابله با هجوم موسیقی غرب و بیگانه آثاری در حوزه موسیقی اصیل لری و موسیقی استان که به فراموشی سپرده شده تولید می‌شود.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در حوزه کتاب تا پایان سال جاری از 9 عنوان کتاب رونمایی می‌شود، ضمن اینکه 11 فیلم در حوزه زندگی ایرانی اسلامی، دفاع مقدس و بومی تولید شده و 4 نمایش خیابانی با موضوع آسیب‌های اجتماعی در دست تولید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.