(تصاویر) یک روز برفی در پیست اسکی کاکان بویراحمد

یک روز برفی در پیست اسکی یاسوج از نگاه دوربین به تصویر کشیده شده است.

به گزارش بویرنیوز، شب گذشته و امروز پس از ماه‌ها چشم‌انتظاری شاهد بارش نزولات آسمانی برف و باران در کهگیلویه و بویراحمد بودیم.

این بارش‌ها از دیشب آغار و بیشتر ارتفاعات شهر یاسوج و قله دنا از برف پوشیده شده است و علاوه بر طراوت و تازگی هوا موجب شادمانی و خوشحالی کشاورزان و دامداران این استان شد.

مدت‌ها بود که مردم استان کهگیلویه و بویراحمد منتظر بارش برف و باران در این استان بودند و یاسوجی‌ها این روزها برای تفریح به ارتفاعات و کوه‌های پوشیده از برف اطراف شهر پناه می‌برند.

 پیست اسکی کاکان یکی از مناطقی بوده که همه ساله در فصل زمستان میزبان مسافران و گردشگران زیادی از سراسر کشور است و در 20 کیلومتری شهر یاسوج و در مسیر دهستان کاکان قرار دارد.

این مکان دارای ظرفیت‌های بالا برای ورزش‌های زمستانی است و تاکنون جشنوار‌ه‌های برفی متعددی در این منطقه برگزار شده است.

پیست اسکی کاکان به دلیل موقعیت جغرافیایی نزدیکترین مکان به استا‌ن‌های جنوبی کشور است و مسافران زیادی این مکان را برای تفریح انتخاب می‌کنند و می‌توان با ایجاد زیرساخت‌های لازم از ظرفیت‌ گردشگری این منطقه استفاده کرد.

پیست اسکی کاکان به عنوان یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد باید از زیرساخت‌ها و بسترهای مناسبی برای جذب گردشگر برخوردار باشد و این نیازمند توجه مسؤولان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس از سید امین صداقتی‌نیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.