دانلود آهنگ استاد محمدعلی کریمخانی به نام آمدم ای شاه پناهم بده

دانلود آهنگ فوق العاده زیبای استاد محمدعلی کریمخانی به نام آمدم ای شاه پناهم بده

دانلود-آهنگ-محمدعلی-کریمخانی-آمدم-ای-شاه-پناهم-بده

Download Music MohammadAli KarimKhani Called Amadam Ey Shah Panaham Bede

#استاد محمدعلی کریمخانی#آمدم ای شاه پناهم بده

«آمدم ای شاه پناهم بده»

در ایران کمتر کسی است که تصنیف معروف و دلنشین «آمده ام ای شاه…» را نشنیده باشد این شاهکار آوازی و هنری را استاد محمد علی کریم خانی خوانده است. او متولد ۱۳۲۹ از قزوین و یکی از مداحان و مراثی سرایان معروفی است که علاوه بر آهنگ «آمده ام ای شاه پناهم بده…» ابتهال«حبّ الحسین» و مداحی معروف«حسین آرام جانم» را نیز خوانده است.

استاد کریم خانی ماجرای خلق اثر ماندگار «آمده ام ای شاه…» را این‌گونه نقل می‌کند:

من آن اشعار را با بغض خواندم. از ساعت ۸تا۱۰شب هر چه می خواندم درست در نمی آمد تا اینکه قبل از آخرین اجرا من دیگر خواندن را رها کردم . ده دقیقه نشستم تمرکز کردم و با وجودی که گریه ام گرفته بود جلوی گریه ام را گرفتم . به عظیمی نژاد گفتم این دیگر آخرین اجرای من است . وقتی برای اجرا آمدم بغض گلویم را گرفته بود. ناامید شده بودم و فکر می کردم این بار هم اجرای خوبی نخواهد شد. با صدای گرفته و بغض آلود و ناامیدانه آخرین بار این اشعار را خواندم که آریا گفت خوب است.

من فکر می کنم این کار کاری قدسی و الهی بود و خود حضرت می خواست که این مداحی ماندگار و جاودانه شود . باورتان نمی شود ولی بعد از آن ماجرا من هر چه تلاش کردم دیگر نتوانستم اجرای خودم را تکرار کنم. آن اجرا برای خود من تکرار ناشدنی شده است. چون در آن لحظه ها خود حضرت رضا (ع) نظر کرده بود . خودش مهندسی کرده بود و داده بود دست آدم ناشی مثل من و من فقط اجرا کننده این اشعار بودم.

 

می پسندم :۰ نمی پسندم :۰

نوشته دانلود آهنگ استاد محمدعلی کریمخانی به نام آمدم ای شاه پناهم بده اولین بار در دانلود آهنگ | دانلود آهنگ جدید | قیر موزیک پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.