سالاد نودل اسپایسی خوشمزه

یکی از خوشمزه ترین سالاد هایی که میتوانید در منزل تهیه کنید سالاد نودل اسپایسی خوشمزه  است که در ادامه مطلب زیر طرز تهیه این سالاد را قرار داده ایم.

مواد لازم برای تهیه سالاد نودل اسپایسی

نودل خشک ۲۰۰ گرم
فلفل دلمه‌ای قرمز ۱ عدد
فلفل دلمه‌ای زرد ۱ عدد
سیر ۲ حبه
فلفل تند قرمز ۲ عدد
کنسرو ذرت شیرین ۲۰۰ گرم
پیازچه ۱ دسته
بادام‌زمینی شور ۲ قاشق غذاخوری
روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری
لیموترش کوچک ۲ عدد

 

 

طرز تهیه سالاد نودل اسپایسی

ابتدا نودل را به مدت ۲۰ دقیقه در آب گرم بخیسانید. در این مدت، داخل فلفل‌ دلمه‌ای‌ها را خالی کنید و آنها را به شکل خلالی خرد کنید. پوست سیر را بکنید و آن را خیلی ریز خرد کنید. در پایان فلفل‌های تند را هم خرد کنید.کنسرو عدس را آبکشی کنید و بشویید. ساقه پیازچه‌ها را کمی کوتاه کنید و آنها را به شکل ریز خرد نمایید. مغز بادام زمینی را هم تکه تکه کنید.

قابلمه بزرگی از آب را بجوشانید. نودل‌ها را از آب خارج کنید و داخل آب در حال جوش بریزید. حدود دو دقیقه صبر کنید تا نودل‌‌ها نرم شوند. سپس نودل را آبکشی کنید و داخل کاسه آب سرد بریزید تا خنک و آماده مصرف شود.یک قاشق روغن زیتون را در یک تابه بزرگ داغ کنید، سپس ترکیب فلفل و سیر را داخل روغن بریزید و چند دقیقه ای تفت بدهید تا زمانی که فلفل‌ها کمی نرم شوند.

نودل را آبکش کنید و محتویات تابه را روی آن بریزید. ذرت و پیازچه را هم با آن ها مخلوط کنید. روغن زیتون باقی مانده را هم اضافه کنید و در آخر آب لیموها را بگیرید، روی سالاد نودل بریزید و خوب مخلوط کنید.برای تکمیل سالاد نودل تند، روی آن بادام زمینی و کمی فلفل سیاه بریزید. نوش جان!

سالاد نودل اسپایسی

 

نوشته سالاد نودل اسپایسی خوشمزه اولین بار در آموزش آشپزی، آشپزی غذای ایرانی و فرنگی | آموزش آشپزی فست فود پدیدار شد.


لینک منبع

نوشته سالاد نودل اسپایسی خوشمزه اولین بار در آموزش آشپزی. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.