سوال تامل برانگیز امام جمعه یاسوج درباره بدهکاران بانکی!

گروه اقتصادی – امام جمعه یاسوج گفت: نمی‌دانم چطور عده‌ای بدون ایجاد مشکل از پرداخت بدهی‌های خود سر باز می‌زنند.

به گزارش «بویر نیوز»، حجت‌الاسلام سیدعلی‌اصغر حسینی با بیان اینکه ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد، اظهار داشت: انتظار می‌رود بعد از گذشت این سال‌ها نظام بانکداری اسلامی بدون ربا در جامعه اسلامی نهادینه شود.

139305071052482903311234

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه این مسئله عادلانه نیست که با گذشته این سال‌ها هنوز این سیستم بر نظام بانکی ما حکم فرما باشد، گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد معوقات بانکی کشور در دست کمتر از یک درصد مردم جامعه است.

وی با اشاره به اینکه تنها ۲۰ درصد از معوقات بانکی کشور در دست ۹۹ درست مردم است، بیان کرد: به طور قطع این ظلم قابل تحمل نیست و مردم توان این همه بی‌عدالتی را ندارند.

حسینی با بیان اینکه عده‌ای با استفاده از ارتباط بازی به تمامی خواسته‌های خود می‌رسند، عنوان کرد: با وجود اینکه عده‌ای از مردم توان پرداخت بدهی‌های خود را ندارند و در شرایط بحران زندگی می‌کنند متاسفانه نمی‌دانم چطور عده‌ای بدون ایجاد مشکل از پرداخت بدهی‌های خود سرباز می‌زنند.

امام جمعه یاسوج با بیان اینکه صریح‌ترین دلایل بر حرمت ربا در آیین اسلام وجود دارد، تصریح کرد: ربادهنده، رباگیرنده، رباخوار و شاهدان بر ربا همگی مجرم هستند و خلاف آموزه‌های اسلامی عمل کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.