مردم کهگیلویه و بویراحمد شما قضاوت کنید؟ کدام یک از اسامی زیر باید تغییر کنند

گروه سیاسی – موضوع تغییر نام مدتی است همه را سرگرم کرده و خواسته یا ناخواسته مردم را دوباره درگیر موضوع منسوخ قومیت گرایی کرده است.

به گزارش بویرنیوز، سخن های فراوان در باب تغییر نام بیان شده که قصد ورود مجدد به آن را نداریم و به عبارتی گفتنی ها گفته شده است.

می خواهیم از لحظه ای بگوییم که گروهی عزمشان برای تغییر نام استان جدی شده است.

رئیس جمهور روحانی چندی پیش در سفر به شهر یاسوج آنگاه که در استادیوم با مردم استان سخن می گفت، زمانی که خواست مردم را خطاب قرار دهد، به هر دلیل نام استان را یاسوج خواند و این موضوع جماعتی را مشغول تغییر نام کرد.

زحمت این دوستان در نگاه اول قابل تقدیر است که برای راحت بیان کردن اسم استان توسط رئیس جمهوری که شاید دیگر به استان نیاید، تیغی برداشته و  هویت و تاریخ این دیار را از ریشه می زنند.دست مریضاد!

کاری به موافقان یا مخالفان تغییر نام نداریم اما چه تضمینی هست که فردا روز که باز ناممان را تغییر دادیم مسولان در سفر به این استان نام ما را یادشان باشد، حالا تلفظ درست یا غلطش پیشکش.

الغرض، روستایی در استان مرکزی است به نام شازند، پیرمرد و پیرزن های دیار ما هم این روستا را به قند شازند می شناسند و امروزی تر ها با پتروشیمی شازند، یعنی یک روستا به واسطه محصولاتش در تمام کشور و جهان آوازه است.

امروز بجای تغییر نام نباید یقه مدیران این استان را گرفت که چطور رئیس جمهور حتی اسم استان ما را نمی شناسد، نه صنعتی به نام کهگیلویه و نه آوازه ای از بویراحمد و بقیه شهرستان های به همین منوال …

22008

چرا مسولین استان و بالاترین مقام اجرایی آن یعنی استاندار دهها و صدها بار محرومیت و مظلومیت این مردم را به مسئولین کشوری بیان نکرده تا آنها نام ما را از بر باشند.

نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون چند بار از تریبون مجلس نام استان و توانمندی های و البته محرومیت هایش را فریاد زده اند.

بس کنیم، ماها که عرضه استفاده از این همه نعمت خدادادی را نداشته ایم، ان یک مقدار رشادت قبل از انقلاب و زمان جنگ را که به نام کهگیلویه و بویراحمد ثبت شده را یکسره با داس حماقت درو کنیم و همه چیز تمام و نقطه اول خط!

امروز بچه های جنگ، وقتی می خواهند خاطره تعریف کنند، دلاوری همرزمان کهگیلویه و بویراحمدی خود را مثال می زنند، هر کدامشان در جنگ یک سردار بوده، این کجایش هنر است بخاطر بی عرضگی مسئولین ما در معرفی استان، بزنیم و هر چه داریم را با خاک یکسان کنیم.

یک شرکت پوشاکی به نام” ال سی وای کیکی” را مردم جهان راحت تلفظ می کنند، سن پترز بورگ را می خوانند ، کجای اسم استان ما سخت است؟

آنقدر فقیر و محروم نگه داشته شده ایم و به خود تلقین کرده ایم که باورمان شده اگر ناممان را تغییر دهند اوضاع ما بهتر می شود و دلیل محرومیتمان ناممان است

همین شنبه سه تصادف در دو محور اصلی این استان رخ داده و مرد جوان و زن جوانی جان خود را از دست داده و هر روز داستان تکراری ما همین است،تنها استان بدون پارک علم و فناوری، تنها استان بدون یک متر بزرگ راه، کلاس های ما سوار بر الاغ ها تشکیل می شود، در کنار نفت و گازیم و دود آن را سالهاست می خوریم و از نعمت آن بی بهره ایم، جوانان بیکار استان از بی عدالتی نمی دانند به کجا فرار کنند، پتروشیمی هایمان دهها سال است زمین بایر است، آبمان در کنارمان می رود و ما تشنه ایم!

حالا اسمش را هر چه می خواهیم بگذاریم، درد ما نام نیست

نام را تغییر دهیم یا آن که باید ناممان را آوازه کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.