مرغ ارزان شد

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: نرخ هر کیلو مرغ زنده و آماده به طبخ در مقایسه با ده روز گذشته کاهش ۵۰۰ تومانی در بازار را تجربه کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به وضعیت قیمت مرغ در بازار اظهار داشت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده ۴ هزار و ۸۰۰  و مرغ آماده به طبخ  در عمده فروشی ها ۶ هزار و ۳۰۰ تومان و میادین میوه و تره بار ۶ هزار و ۹۰۰ تومان است که در مقایسه با ده روز گذشته کاهش ۵۰۰ تومانی در هر کیلو را تجربه کرده است.

وی افزود: مصرف کنندگان با آگاهی و اطلاعات بیشتر از خرید مرغ بالاتر از نرخ های فعلی امتناع می کنند که همین امر موجب شده که نوسانات قیمت فروکش کند.

یوسفی در پاسخ به این سوال که کاهش قیمت مرغ تا کی ادامه دارد، گفت: با توجه به ابتدای ماه و افزایش تقاضا بعید است که روند کاهش قیمت مرغ ادامه یابد چرا که طبق روال معمول تنها در اواخر ماه به سبب کاهش قدرت خرید قشر کارگر و حقوق بگیران شاهد کاهش قیمت محصولات پروتئینی از قبیل مرغ در بازار هستیم.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به تاثیر عرضه مرغ منجمد در کاهش قیمت مرغ در بازار بیان کرد: افراد تمایل کمتری به مصرف مرغ منجمد دارند از این رو تنها مصرف این محصول در رستوران ها تاثیر چندانی نمی تواند در کاهش قیمت ها داشته باشد.

وی با اشاره بر تاثیر کاهش قیمت ذرت بر مرغ گفت: طی چند روز اخیر نرخ هر کیلو ذرت دامی ۳۰ تومان کاهش یافته که امیدواریم طی هفته آتی قیمت نهاده های دامی از قبیل ذرت و جوجه یک روزه به نرخ واقعی خود برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.