مقایسه آماری عملکرد دولت احمدی نژاد و روحانی در کهگیلویه و بویراحمد/ نوروزی: دولت یازدهم در شرایط سختی امور را به دست گرفت

گروه اقتصادی – رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج هزار میلیارد ریال در دولت تدبیر و امید در بخش راههای اصلی، فرعی و برطرف کردن نقاط حادثه خیز استان هزینه شده است.

حسن نوروزیبه گزارش «بویر نیوز»، حسن نوروزی پیش از خطبه های نماز جمعه در گچساران اظهار داشت: ۶۰۰میلیارد ریال در دولت یازدهم برای اجرای طرح های کوچک تامین آب و ایستگاه های پمپاژ در بخش کشاورزی کهگیلویه و بویر احمد هزینه شده است.
وی ایستگاه های پمپاژ چاه تلخ – چالموره، دره باشت، غورک و امامزاده جعفر را از مهمترین این طرح ها ذکر کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۰ طرح تامین آب کشاورزی استان بدلیل نبود اعتبارات بیش از ۱۳ سال راکد بودند که با اختصاص این میزان اعتبارات به بهره برداری رسید.
نوروزی با بیان اینکه هم اینک ۱۶ هزار تن ماهی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد تولید و روانه بازار مصرف می شود افزود: ۱۳ هزار تن ماهی قبل از دولت یازدهم در این استان تولید می شد.
وی بیان کرد: ۲۴۰ میلیارد ریال در سه سال گذشته در زمینه ساخت گلخانه برای تولید گل رز، سبزی و صیفی جات در کهگیلویه و بویر احمد هزینه شده است.
وی تصریح کرد: پنج هزار هکتار از زمینهای مستعد کشاورزی استان در دولت یازدهم با اعتباری بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال به سیستم آبیاری نوین مجهز شدند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد افزود: خرید تضمینی گندم از کشاورزان این استان در سال زراعی جاری به بیش از ۷۰ هزار تن رسیده در حالی که این میزان در سال ۹۲، ۲۲ هزار تن بوده است.
نوروزی اظهار داشت: ۲۲ طرح مرغداری با ظرفیت جوجه ریزی یک میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه در دولت تدبیر و امید در کهگیلویه و بویراحمد به بهره برداری رسید.
وی بیان کرد: ۳۰ طرح ورزشی با اعتبار بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال در مناطق مختلف کهگیلویه و بویر احمد در سه سال گذشته اجرا شد که با بهره برداری از آنها سرانه فضاهای ورزشی استان به نرم کشوری نزدیک شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۱۸۵روستای استان با اعتبار بیش از ۵۵۰ میلیارد ریال در دولت یازدهم گازرسانی شد.
نوروزی ادامه داد: ۷۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در این استان وجود دارد که تاکنون ۵۶۵ روستا از نعمت گاز برخوردار شده اند.
وی آبرسانی به ۱۰۰ روستای کهگیلویه و بویراحمد را از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید در استان عنوان کرد و گفت: ۴۱ روستای این استان در دولت یازدهم از نعمت برق برخوردار شدند.
نوروزی ادامه داد: جشن برقرسانی به تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان در دهه فجر سالجاری برگزار خواهد شد.
وی ابراز کرد: ۴۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای آسفالت یک میلیون و ۴۰۰هزار متر مربع از راهها و معابر روستایی این استان در سال ۹۴ هزینه شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد، اجرای ۴۰ کیلومتر بزرگراه و ساخت ۸۰ خانه بهداشت را از دیگر خدمات دولت یازدهم در استان عنوان کرد.
وی اظهار داشت: ۹ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل ۴۶ طرح در سفر هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: ۶ هزار میلیارد ریال از این میزان اعتبار برای سال ۹۵ اختصاص داده می شود.
نوروزی گفت: ۲هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در بخش راهسازی،۲ هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال آب و فاضلاب، یکهزار و ۷۴۰ میلیارد ریال عمران شهری و یکهزار و ۳۳۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی از میزان اعتبارات سفر هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت.
وی با اشاره به شرایط سختی که دولت یازدهم در زمان به دست گرفتن امور اجرایی داشت گفت: دولت زمانی امور اجرایی کشور را به دست گرفت که شرایط اقتصادی خوبی نداشتیم و رشد اقتصادی، منفی ۶درصد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.