نظر نماینده بویراحمد درباره برجام و تک دوره ای شدن ریاست جمهوری روحانی

غلام محمد زارعی، در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری یوپنا، در پاسخ به این سوال که چرا برخی افراد با هشدار یا کنایه، دولت حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی را با دکتر محمد مصدق در موضوع خوش بینی به آمریکا مقایسه می کنند، اظهار داشت: نه انگلیس و آمریکا و نه قدرت های دیگر نمی توانند رفتاری را که در ۲۸ مرداد یا در سال های قبل از آن با ملت ایران داشتند تکرار کند.

به گزارش بویرنیوز، وی افزود: ملت ایران با فرهنگ، رشد یافته و در جایگاهی است که در تعاملات بین المللی نقش موثری دارد و تصمیمات منطقه ای و حتی جهانی بدون حضور ایران به نتیجه نمی رسد. این جایگاهی است که به لطف خدا و در پرتو انقلاب اسلامی به دست آوردیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تصریح کرد: در سفر رییس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد ایشان گفتند که ما به برجام خوش بین، اما به طرف های مقابل خوش بین نیستیم. یعنی آن ها بد عهد هستند. این نگاه با استدلالی منطقی و واقع بینانه است.

6

نماینده مردم شریف بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با تمجید از رهبری برای هدایت برجام، یادآور شد: هدایت مقام معظم رهبری همواره چراغ راه همه مسوولان نظام بوده است. ما تا این چراغ راه را داریم و تا این مسیر با هدایت ایشان پیش پای ما و دولت است، نگرانی وجود نخواهد داشت.

حضور ابرقدرت ها پای میز مذاکره نشانه قدرت، مجد و عظمت ملت ایران است

زارعی تاکید کرد: در مذاکرات هسته ای در یک طرف ایران و در طرف دیگر تمام قدرت های جهان با تمام ترفند ها، امکانات و همگرایی هایی که با هم داشتند پای میز مذاکره بودند. این کار نشانه قدرت، مجد و عظمت ملت ایران است.

وی افزود: کسانی که پای این مذاکره حضور دارند باید افراید انقلابی باشند. خوشبختانه تایید چندباره رهبر معظم انقلاب از ویژگی های این افراد بهترین سند و صحت برای این ادعا است و ما این را ملاک قرار می دهیم.

۴ ویژگی ممتاز تیم مذاکره کننده هسته ای

نماینده مردم شریف بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، افزود: این انقلابی بودن، تعهد نسبت به ارزش ها و منافع نظام، تبعیت از رهبری و ایستادگی تیم مذاکره کننده در حمایت از حقوق ملت ایران، ۴ ویژگی ممتاز تیم مذاکره کننده هسته ای بود که زمینه موفقیت ایران را در مذاکرات هسته ای یا برجام به وجود آورد.

وی افزود: همه مسوولان از دولت گرفته تا مجلس، برجام را لحظه به لحظه کنترل و رصد می کنند تا متناسب با پیمانی که در گذشته اتفاق افتاده است آن را همراهی کنند.

زارعی با تاکید بر این که کشور ما شفاف است و همه تصمیم ها در چارچوب نظام بر اساس شفافیت و اصول حمایت از حقوق ملت اتخاذ می شود، اظهار داشت: کسی نمی تواند راهی غیر از این برود. ساختار سیاسی ما این گونه است. بنابراین جای نگرانی نیست.

zare

دشمن هر قدر هم بدعهدی کند باید به پیمانی که تنظیم شده پایبند باشد

وی افزود: دشمن بدعهد است منتها در عالم سیاست ما حواس مان به کارمان هست و دشمن هر قدر هم بدعهدی کند باید به پیمانی که تنظیم شده پایبند باشد.

این نماینده مجلس در پاسخ به سوالی درباره فرضیه «تک دوره ای» بودن ریاست جمهوری حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، گفت: درباره این موضوع باید با تحلیل همه حوزه ها حرف زد. زمانی که دولت مسوولیت قوه مجریه را به عهده گرفت شرایط خاصی وجود داشت. رکود، تورم، منابع، مسائل اقتصادی، بی کاری، تحریم ها و غیره در وضعیت خاصی بود. اکنون پیشرفت و برون رفت از شرایط آن زمان به ویژه وضعیت قیمت نفت نشان می دهد که در چه وضعیتی هستیم. این نقطه امیدوار کننده است.

وی با بیان این که ملت و مسوولان نسبت به عملکرد دولت تدبیر و امید احساس رضایتمندی دارند، خاطر نشان کرد: کسانی که توانستند شرایط  کشور را به سمت بهبودی و امیدواری هدایت کنند به طور قطع موفق خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.