واکنش غلام رضا تاجگردون به درخواست نماینده بویراحمد درباره تغییر نام استان

غلام‌محمد زارعی ظهر امروز در همایش بزرگ «یاوران وقف»، اظهار کرد: دین اسلام دینی کامل و جامع است که تمام ضروریات و نیازهای افراد بشر را در نظر گرفته است.

به گزارش بویرنیوز، نماینده مردم بویراحمد و دنا با بیان اینکه این دین به همه جوانب زندگی انسان‌ها توجه داشته و برای همه امورات برنامه و نقشه خاصی دارد، افزود: هیچ نکته‌ای در این دین برای انسان مخفی نیست مگر اینکه افراد خودشان تنبلی کرده و در آن موضوع تحقیق نکنند.

dsc_7689

وی ادامه داد: جامعیت و کامل بودن اسلام و کتاب قرآن باعث شده تا این دین تا زمان حال دست نخورده باقی مانده و هیچ کتابی بعد از آن نتواند عرضه شود.

زارعی، قرآن را پاسخگوی تمام موارد و موضوعاتی مانند نیازهای مادی، معنوی، نوعدوستی، خدمت، تدبیر، علم و انسان دوستی عنوان کرد.

وی با اشاره به متفاوت بودن ظرفیت فکری و علمی افراد، گفت: هر کس به اندازه ظرفیت و توانمندی خاص خودش می‌تواند از این دریا بهره گرفته و از آن استفاده کند.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه وقف و انفاق قسمتی از دارایی افراد نیز نوعی بهره‌گیری از دریای بیکران معرفت و اسلام است، گفت: واقفین ارزشمندترین ظرفیت‌های دینی در جامعه هستند.

وی افزود: این افراد پایگاه‌های مستحکمی برای تقویت و توسعه دین در جامعه هستند و باید کار آنها ارج گذاشته شود.

زارعی بر توجه و تشویق از این گونه افراد تاکید کرد و گفت: باید فرهنگ‌هایی مانند وقف با کمک واقفین، خادمان و اصحاب رسانه در جامعه تبلیغ شده و توسعه یابد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از زحمات واقفین، گفت: کسانی که وقف کردند چشمه‌ای جوشان، مداوم، شیرین و گوارا را برای خود به ارث گذاشتند.

زارعی در بخش پایانی سخنان خود، بر توجه و توسعه فعالیت‌های عمومی، خیرخواهانه و عام‌المنفعه در کهگیلویه و بویراحمد توسط مسوولان، خیرین و واقفین تاکید کرد و گفت: توسعه این موارد برای آحاد جامعه منفعت خواهد داشت.

وی با تاکید بر فرهنگ‌سازی در این حوزه، یادآور شد: باید با تلاش و همکاری همه مسوولان فرهنگ وقف و همه ابعاد آن به خصوص وقف منفعتی مورد توجه قرار گرفته و توسعه یابد تا استان ما نیز در این حوزه حرفی برای گفتن در کشور داشته باشد.

پس از سخنرانی زارعی، غلامرضا تاجگردون سخنرانی خود را آغاز کرد، در میانه سخنان تاجگردون که وارد بحث نام استان شد،

 غلام محمد زارعی در سالن  خطاب به وی گفت: لطف کنید بفرمائید که مبحث تغییرنام استان تمام شد.

و تاجگردون هم با عباراتی چون به هر دلیلی اسم استان شد کهگیلویه و بویراحمد، من مدافع اصلی نام استان هستم و از خیلی ها که بیشتر ادعاشون می شود، بویراحمدی تر هستم!

تاجگردون گفت: و این که من هم دوست دارم هرجا رفتم بگویم “کهگیلویه و بویراحمدی” هستم و تاریخ را هم دوست داریم.

نماینده گچساران افزود،ما گفتیم “واو” هستیم و به همان نیز افتخار میکنیم من هم خودم را نماینده استان و شهرستان های گچساران و باشت میدانم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.