وداع با آتش‌نشانان قهرمان حادثۀ پلاسکو+ تصاویر

خانواده‌های شهدای آتش‌نشان و تعداد زیادی از اقشار مختلف مردم در محل مصلای امام خمینی(ره) در تهران حضور دارند تا پس از تشییع، پیکر 16 شهید آتش‌نشان حادثه پلاسکو را برای خاکسپاری در قطعۀ 50 بهشت زهرا(س) بدرقه کنند.

آیت‌الله محمد امامی کاشانی برپیکر شهدای آتش‏نشان نماز اقامه کرد.

تعدادی از مقامات عالی رتبۀ کشوری و لشگری در این مراسم حضور یافته‌اند.

بر اساس گزاش خبرگزاری صدا و سیما رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرده است که محدودیت‌های ترافیکی اطراف مصلای تهران تا پایان مراسم وداع با جانفشانان آتشنشانی برقرار خواهد بود.

ساختمان 17 طبقۀ تجاری پلاسکو در محدودۀ خیابان جمهوری تهران، در تاریخ 30 دی دچار آتش‌سوزی شد؛ درحالی‌که نیروهای آتش‌نشانی در تلاش برای اطفای حریق بودند، این ساختمان پس از گذشت 3.5 ساعت از شروع آتش‌سوزی به‌طور کامل فروریخت و شماری از آتش‌نشانان و مردم زیر آوار ماندند.

یکی از آتش‌نشانان آسیب‌دیده به علت شدت سوختگی در بیمارستان درگذشت. همچنین پیکر ۱۵ آتش‌نشان و ۴ شهروند عادی نیز از زیر آوار خارج شد. با این حساب مجموع قربانیان اعلام‌شدۀ این حادثه تاکنون ۲۰ نفر بوده است.

عملیات آواربرداری پلاسکو، حدود ۸ روز به طول انجامید و با تکمیل عملیات آواربرداری از تاریخ ۹ بهمن‌ماه خیابان‌های اطراف پلاسکو باز و تردد در این خیابان‌ها عادی شد.

به گفتۀ عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، اتصال برق، علت اصلی حادثۀ پلاسکو بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.