وعده وزیر کار درباره کاهش نرخ بیکاری کهگیلویه وبویراحمد به ۳ درصد!

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: با برنامه‌ریزی می‌توان امسال نرخ بیکاری در کهگیلویه وبویراحمد را به ۳ درصد کاهش داد.

به گزارش تسنیم، علی ربیعی امشب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مبارزه با فقر و رعایت عدالت منطقه‌ای امروز در نشست شورای اشتغال این استان مطرح شد، اظهار داشت: تیم اشتغال دولت برای بررسی مسائل بیکاری و اشتغال اکنون در استان حاضر شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اعضای این تیم فردا هر کدام در یکی از شهرستان‌های استان حضور پیدا می‌کنند، گفت: روز شنبه جلسه جمع‌بندی سفر در تهران برگزار می‌شود و رئیس جمهور هم قبل از سفر اخیر هیئت دولت به استان و هم بعد از سفر تاکید ویژه‌ای پیرامون رفع مشکلات این استان داشتند.

وی با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد روزهای خوبی پیش رو خواهد داشت، عنوان کرد: باید در هر استان یک هسته کارآفرینی تشکیل شود و ظرفیت نیروی انسانی استان سبب رشد این هسته می‌شود.

ربیعی با ابراز خرسندی از هم‌افزایی ائمه جمعه و مسئولان استان برای رفع مشکلات مردم، بیان کرد: سند توسعه اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد در آینده نزدیک تنظیم و تدوین می‌شود.

وی با بیان اینکه جمعیت فعال استان، تعداد بیکاران، نسبت‌های جنسیتی و رسته‌های شغلی در استان بررسی شد، ابراز کرد: به دنبال طرح آمایش اشتغال استان هستیم و خوشبختانه زیرساخت‌های مناسبی در استان فراهم شده است.

ربیعی با اشاره به اینکه ۸ میلیون مسافر در جاده‌های این استان جابه جا می‌شوند، بیان کرد: ترکیب طبیعت، آب و مرتع مزیت بزرگی در این استان است و به طور قطع نخستین بحث آمایش در مورد توریسم خواهد بود.

وی با اشاره به ظرفیت گردشگری در استان، تصریح کرد: می‌توان ۵ مجتمع گردشکری در کهگیلویه وبویراحمد احداث کرد و استان در زمینه خدمات مولد مثل صنایع تبدیلی و صنعت حمل و نقل نیز دارای ظرفیت‎های فراوانی است و می‌توان در این زمینه اشتغال زایی انجام داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه زیرساخت‌های آی سی تی در این استان فراهم شده است، تاکید کرد: در این زمینه کاری فراوانی انجام نشده و می‌توان بیش از این از این ظرفیت در جهت ایجاد اشتغال استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه به راحتی می‌توان نرخ بیکاری استان را با برنامه ریزی ۳ درصد کاهش داد، عنوان کرد: امسال ۳۲۰ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ۴ درصد از سوی صندوق کارآفرینی در این استان سرمایه‌گذاری شد.

ربیعی تصریح کرد: می‌توان این مبالغ را افزایش داد و انتظار می‌رود مسئولان استان بیشتر در زمینه گردشگری به مطالبات خود بپزدازند.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر نامه تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی به استاندار کهگیلویه و بویراحمد که وزیر کار به تعهدات خود عمل نکرده است؟، تصریح کرد: هر چیزی را که تعهد کردم به طور قطع عملیاتی می‌شود.

ربیعی با اشاره به مشکلات مسکن خانواده‌های دو معلولی، بیان کرد: ۲۴۰ واحد مسکونی در این استان برای این تعداد ساخته می‌شود و تمامی خانواده‌های دو معلولی در کهگیلویه وبویراحمد صاحب خانه می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.