کمبود فضای سبز در شهرستان باشت

خبرگزاری فارس: کمبود فضای سبز در شهرستان باشت

شهردار باشت گفت: کمبود فضای سبز در این شهرستان به شدت احساس می‌شود.

 به گزارش فارس، بهنام برازنده شهردار باشت ظهر امروز در جمع استاندار و مردم باشت از افزایش سرانه فضای سبز شهرستان باشت از ۲٫۷ متر به ۵٫۹ متر خبر داد.

برازنده با بیان دیگر خدمات شهرداری باشت افزود: احداث خیابان ۴۵ متری (کمربندی باشت) با تملک بیش از ۱۰ هکتار که بابت آن مبلغی پرداخت نکردیم و سعی شد با احتساب سهم شهرداری و تغییر کاربری با مالکین به توافق برسیم از این اقدامات بوده است.

وی در ادامه گفت: غسالخانه، آسفالت معابر سطح شهر به متراژ بیش از ۹۰۰ هزار متر مربع، سنگ فرش معابر به متراژ ۲۵ هزار متر مربع، احداث کانال هدایت سیلاب، روشنایی معابر سطح شهر، تبدیل آبیاری سنتی فضای سبز به آبیاری تحت فشار، افزودن ۴ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین به ناوگان حمل و نقل شهرداری و بازگشایی بیش از ۶ خیابان در سطح شهر از اقدامات دیگر شهرداری محسوب می‌شود.

شهردار باشت گفت: یکی از موفقیت‌ها در حوزه مدیریت شهری در طرح تعدیل نیرو این بود که با افزایش ۱۰۰ درصدی طول جداول و افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی سرانه فضای سبز با اینکه ۱۰ نفر از نیروهای شهرداری کاهش پیدا کردند با همین تعداد توانستیم به مردم شهر خدمات‌رسانی کنیم.

وی بیان داشت: عمق محرومیت، کاستی‌ها و کمبودها در شهرستان باشت به قدری زیاد است که با ۲ یا ۳ سال تلاش شاید نتوان پاسخگوی نیاز کلی مردم بود.

این مقام مسؤول با اشاره به بخش فضای سبز بیان داشت: اگر چه ما بیش از ۱۰۰ درصد در این بخش افزایش داشتیم ولی هنوز به حداقل سرانه فضای سبز کشوری که ۷ متر است نرسیده ایم.

برازنده ادامه داد: کمبود فضای سبز در شهرستان باشت به شدت احساس می‌شود و ما زمینی در تملک نداریم و قدرت تملک زمین را هم نداریم.

وی با اشاره به تپه نورالشهدای شهر باشت اظهار کرد: این پارک در سال ۹۳ طبق ماده ۱۸۰ فاز اول آن جهت جاده دسترسی اعتبار گذاشته شد و تخصیص پیدا کرد ولی در سال ۹۴ از اعتبارات ۱۸۰ برای آن اعتبار در نظر گرفتیم که متاسفانه تخصیص پیدا نکرد.

شهردار باشت افزود: از محل ماده ۱۸۰ در سال ۹۴ حدود ۱۱ پروژه شهرداری تعداد ۵ پروژه به بهره‌برداری کامل رسید و ۳ پروژه تا مرز ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و ۳ پروژه دیگر مناقصه آن برگزار شد که شرایطی پیش آمد و اعتبارات آن تخصیص پیدا نکرد.

این مقام مسؤول گفت: تقاضای ما از استاندار این است که امسال شهرستان باشت را در بحث فضای سبز حتما واجب‌التوجه قرار دهید.

برازنده با اشاره به مشکلات بانوان این شهرستان گفت: یکی از مطالبات بانوان این شهر که قشر عظیم و پیشتازی هستند در شهرستان ما احداث یک پارک بانوان است.

شهردار باشت با اشاره به آسفالت معابر باشت اظهار کرد: علی‌رغم اینکه شاید کمتر از ۱۰ کوچه خاکی در سطح شهر باشت داریم ولی عمر بسیاری از معابر سطح شهر باشت بیش از ۳۰ سال می‌رسد که عمر مفید آسفالت ۵ سال است که نیاز به بهسازی دارد.

وی در پایان تصریح کرد: شاید باشت به لحاظ شهرستانی جدیدالتاسیس باشد ولی به لحاظ شهریت عمر طولانی داد و متاسفانه داشته‌های ما با عمر طولانی شهرستان سنخیت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.