گچساران بیشترین نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد را دارد

معاون اشتغال اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: گچساران با ۲۲٫۳ درصد بیشترین نرخ بیکاری و دنا با ۱۱٫۹ درصد کمترین نرخ بیکاری این استان را دارند.

آیت الله ارمغانی در گفت وگو با ایرنا افزود: جمعیت ۱۰ساله و بیشتر گچساران ۱۰۱ هزار و ۱۷۱ نفر و جمعیت فعال این شهرستان ۳۳هزار و ۱۸۴نفر است.
گچساران در حالی مقام نخست نرخ بیکاری کهگیلویه وبویراحمد را دارد که در این شهرستان ۱۲۰ هزار نفری، براساس گزارش ها یک چهارم نفت و گاز کشور و بخشی از مهمترین منابع آبی این استان و جنوب کشور واقع شده است.
وی گفت: نرخ بیکاری در شهرستان بویراحمد مرکز استان با ۷۳ هزار و ۵۹۴ نفر جمعیت فعال ۱۷٫۸ درصد و نرخ بیکاری در شهرستان کهگیلویه دومین شهرستان پرجمعیت استان با ۳۳ هزار و ۶۴۳ نفر جمعیت فعال ۱۶٫۵درصد است.
معاون اشتغال اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد اظهار کرد: نرخ بیکاری در شهرستانهای بهمئی ۲۰٫۶، لنده۱۷٫۷، چرام ۱۵٫۲ و باشت ۱۳٫۶ درصد است.
وی گفت: جمعیت فعال بهمئی ۹ هزار و ۶۶۲نفر، جمعیت فعال باشت ۱۸ هزار و ۳۷۳،جمعیت فعال چرام ۲۷هزار و ۹۱نفر ،جمعیت فعال دنا ۱۶هزار و ۳۱۶ و جمعیت فعال لنده پنج هزارو ۹۴۱ نفر است.
ارمغانی بیان کرد: شهرستان بویراحمد ۳۷٫۳ ، دنا ۳۷٫۱ و چرام ۳۵ بیشترین نرخ مشارکت اقتصادی را دارند.
وی گفت: نرخ مشارکت اقتصادی در گچساران ۳۲٫۸، باشت ۳۳٫۹، بهمئی ۳۱٫۶، کهگیلویه ۳۱٫۱ و لنده ۳۰٫۲ درصد اعلام شده است.
این کارشناس امور اشتغال تصریح کرد: میزان مشارکت اقتصادی در کشور ۳۸٫۲ و در کهگیلویه و بویراحمد ۳۴٫۴درصد است.
وی جمعیت فعال کهگیلویه وبویراحمد را ۱۸۸ هزار و ۵۴ نفر اعلام کرد.
کهگیلویه وبویراحمد دارای هشت شهرستان و بیش از ۷۰۰هزار نفر جمعیت است.
به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه وبویراحمد، افزون بر ۴۳۰هزار میلیارد ریال اعتبار برای تحقق اهداف و برنامه های پنج ساله ششم این استان نیاز است.
حسن نوروزی گفت: بر اساس سند چشم انداز توسعه و این برنامه راهبردی نرخ بیکاری کهگیلویه وبویراحمد باید از ۱۷٫۷ درصد در سالجاری به حدود ۱۰ درصد تاپایان برنامه برسد.
وی تعداد افراد بیکار بر اساس نرخ جمعیت فعال در استان را اکنون ۳۲ هزار نفر اعلام کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، امسال و سال آینده باید حدود ۱۲ هزار و ۱۰۰ شغل در استان ایجاد شود که پنج هزار و ۱۰۰ مورد آن در سالجاری خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.