یک رتبه خجالت آورد دیگر برای کهگیلویه و بویراحمد/تنش بی پایان بخش خصوصی و بانک های استان!

گروه اقتصادی- بر اساس رتبه بندی اقتصاد مقاومتی استانها، کهگیلویه و بویراحمد تا پایان آبان ماه در رتبه بیستم کشور قرار گرفته است.

به گزارش بویرنیوز؛ حسن نوروزی در چهاردهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزود: استان در مجموع  بخش های مختلف گزارش شده ۱۰۱ امتیاز به دست آورده که پایین بودن امتیازات در چند بخش نیاز به تلاش و کار بیشتری برای ارتقای رتبه استان را طلب می کند.

نوروزی با بیان اینکه در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولیدو خروج از رکود استان امتیازی به دست نیاورده است، ابراز داشت: فاصله ثبت نام تا پرداخت تسهیلات رونق تولید مناسب نیست و باید زمان بندی مناسب و سریعتری برای ارائه تسهیلات وجود داشته باشد.

نوروزی گفت: در زمینه واگذاری طرح های عمرانی ۲۴ پروژه شناسایی شده، اما به دلیل عدم فراخوان توسط دستگاه ها و واگذاری امتیاز پایینی کسب شده است.

وی با اشاره به اینکه استان در زمینه ساختار استانی بیش از ۷۳ امتیاز را به دست آورده است، عنوان داشت: بیشترین امتیازات کسب شده برای استان در زمینه سازمان دهی و اجرا و اقدامات عمومی است.

نوروزی همچنین به کسب امتیاز بسیار پایین در برخی از حوزه های مشخص شده در گزارش اشاره کرد و افزود: نیاز است با نگاه کارشناسی و اقدامات لازم جایگاه استان در این زمینه ارتقا پیدا کند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوجدر ادامه این نشست اظهار داشت: اراده مناسبی برای کمک به توسعه استان از سوی بانک ها وجود ندارد.

جبار کیانی شامگاه چهارشنبه در چهاردهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو عملکرد و تلاش همه جانبه است.

کیانی پور با بیان اینکه نظارت بر عملکرد بانکها و ارائه برنامه در زمینه عملکرد بانکها در ارائه تسهیلات نیاز است، عنوان داشت: توجه و همکاری بانکها در توسعه استان پایین است.

این مسؤول افزود: متأسفانه در استان ما عملکرد بانک‌ها به‌نحوی است که اگر از کسی خوششان بیاید وام می‌دهند لذا باید دستگاه‌های نظارتی بر این عملکرد بانک‌ها نظارت داشته باشند تا در زمینه اقتصاد مقاومتی شاهد آمارهای بد نباشیم.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج به اهمیت توجه به سرمایه گذاری در پروژه ها اشاره و اظهار داشت: نیاز است ظرفیتهای استان برای سرمایه گذاری  شناسایی و پروژه هایی برای ارائه داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.